Nikon Z9
Nikon Z9
Zobraziť / skryť popisSenzor: FX (35,9 x 23,9 mm), skladaný CMOS, Full Frame
Počet efektívnych pixelov: 45,7 megapixelov
Celkový počet pixelov: 52,37 megapixelov
Rozlíšenie: 8256 x 5504
Zaostrovanie: hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou / detekciou kontrastu s pomocným svetlom, 153 bodov AF
Meranie expozície: TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu
Rozsah merania: -3 až +17 EV
Korekcia expozície: +/-5 EV v krokoch po 1/3, 1/2
Citlivosť ISO: auto, 64 - 25600 (rozšíriteľné na 32 - 102400)
Uzávierka: elektronická uzávierka so zvukom uzávierky a ochranou snímača
Rýchlosť: 30-1/32000 sek. (s krokom 1/2, 1/3 alebo 1 EV), bulb, time
X-synchronizácia: 1/250, 1/200 sek.
Hľadáčik: 1,27cm (0,5-palcový) OLED, 3 690 000 bodov, pokrytie pribl. 100%, zväčšenie 0,8x, bod oka 23mm
Korekcia dioptrií: -4 až +3
LCD displej: 8 cm (3,2-palcový), pribl. 2 100 000 bodov, pokrytie 100%
Vstavaný blesk: nie
Sériové snímanie: max. 120 sn./sek.
Video: 8K, 4K, Full HD
Konektivita: USB 3.2 (USB-C), HDMI, mikrofón, slúchadlá
WiFi: áno
Bluetooth: áno
GPS: áno (GPS, Glonass, QZSS)
Pamäťová karta: 2x CFexpress alebo XQD
Batéria: EN-EL18d (je možné použiť aj batérie EN-EL18c, EN-EL18b, EN-EL18a a EN-EL18)
Rozmery (Š x V x H): 149 x 149,5 x 90,5 mm
Hmotnosť (vrátane batérie a pamäťovej karty): pribl. 1340g
Odporúčané príslušenstvo pre Nikon Z9
Objektívy pre Nikon Z9
Špecifikácia Nikon Z9
| Výrobca | Nikon |
|---|---|
| Model | Nikon Z9 |
| Druh fotoaparátu | Mirrorless |
| Formát | Full Frame |
| Počet pixelov | 45.7 megapixelov |
| Max. rozlíšenie | 8256 x 5504 |
| Druh senzora | CMOS, skladaný |
| Uzávierka | elektronická, 30 - 1/32000 sek., bulb |
| Meranie expozície | TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu |
| ISO | Auto, 64-25600 (rozšíriteľné na 32-102400) |
| Hľadáčik | elektronický, 3.69 mil. bodov |
| LCD displej | 3.2″, 2.1 mil. bodov |
| Vstavaný blesk | nie |
| Video | 8K, 4K, Full HD |
| Bajonet | Nikon Z |
| Pamäťová karta | 2x CFexpress alebo XQD |
| Batéria | EN-EL18d (alternatívne EN-EL18c, EN-EL18b, EN-EL18a a EN-EL18) |
| Hmotnosť | 1340g |
| Rozmery | 149 x 149.5 x 90.5 mm |


































































































