Nikon Z8
Nikon Z8
Zobraziť / skryť popisSenzor: FX (35,9 x 23,9 mm), skladaný CMOS, Full Frame
Počet efektívnych pixelov: 45,7 megapixelov
Celkový počet pixelov: 52,37 megapixelov
Rozlíšenie: 8256 x 5504
Zaostrovanie: hybridné automatické zaostrovanie s fázovou detekciou / detekciou kontrastu s pomocným svetlom, 493 bodov AF
Meranie expozície: TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu
Rozsah merania: -3 až +17 EV
Korekcia expozície: +/-5 EV v krokoch po 1/3, 1/2
Citlivosť ISO: auto, 64 - 25600 (rozšíriteľné na 32 - 102400)
Uzávierka: elektronická uzávierka so zvukom uzávierky a ochranou snímača
Rýchlosť: 30-1/32000 sek. (s krokom 1/2, 1/3 alebo 1 EV), bulb, time
X-synchronizácia: 1/250, 1/200 sek.
Hľadáčik: 1,27cm (0,5-palcový) OLED, 3 690 000 bodov, pokrytie pribl. 100%, zväčšenie 0,8x, bod oka 23mm
Korekcia dioptrií: -4 až +3
LCD displej: 8 cm (3,2-palcový), pribl. 2 100 000 bodov, pokrytie 100%
Vstavaný blesk: nie
Sériové snímanie: max. 120 sn./sek.
Video: 8K, 4K, Full HD
Konektivita: USB 3.2 (USB-C), HDMI, mikrofón, slúchadlá
WiFi: áno
Bluetooth: áno
GPS: nie
Pamäťová karta: 1x CFexpress alebo XQD + 1x SD, SDHC, SDXC (UHS-II)
Batéria: Jedna nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL15c. Namiesto EN-EL15c sa môžu používať batérie EN-EL15b a EN-EL15a. Majte však na pamäti, že na jedno nabitie sa môže nasnímať menej obrázkov než s batériou EN-EL15c. Nabíjacie sieťové zdroje EH-7P a EH-8P možno použiť iba na nabíjanie batérií EN-EL15c a EN-EL18b
Rozmery (Š x V x H): 144 x 118,5 x 83 mm
Hmotnosť (vrátane batérie a pamäťovej karty): pribl. 910g
Odporúčané príslušenstvo pre Nikon Z8
Objektívy pre Nikon Z8
Špecifikácia Nikon Z8
| Výrobca | Nikon |
|---|---|
| Model | Nikon Z8 |
| Druh fotoaparátu | Mirrorless |
| Formát | Full Frame |
| Počet pixelov | 45.7 megapixelov |
| Max. rozlíšenie | 8256 x 5504 |
| Druh senzora | CMOS, skladaný |
| Uzávierka | elektronická, 30 - 1/32000 sek., bulb |
| Meranie expozície | TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu |
| ISO | Auto, 64-25600 (rozšíriteľné na 32-102400) |
| Hľadáčik | elektronický, 3.69 mil. bodov |
| LCD displej | 3.2″, 2.1 mil. bodov |
| Vstavaný blesk | nie |
| Video | 8K, 4K, Full HD |
| Bajonet | Nikon Z |
| Pamäťová karta | 1x CFexpress alebo XQD + 1x Secure Digital (SD, SDHC, SDXC) |
| Batéria | EN-EL15c (alternatívne EN-EL15b, EN-EL15a, EN-EL15) |
| Hmotnosť | 910g |
| Rozmery | 144 x 118.5 x 83 mm |






































































































