Nikon Z6 II
Nikon Z6 II
Zobraziť / skryť popisSenzor: FX (35,9 x 23,9 mm), CMOS, full frame
Počet efektívnych pixelov: 24,5 megapixelov
Rozlíšenie: 6048 x 4024
Bajonet: Z bajonet
Zaostrovanie: 273 bodov AF
Meranie expozície: meranie expozície TTL
Rozsah merania: -4 +17 EV
Korekcia expozície: +/-5 EV v krokoch po 1/3, 1/2
Citlivosť ISO: auto, 100 - 51200 (rozšíriteľné na 50 - 204800)
Uzávierka: štrbinová elektronicky riadená s vertikálnym chodom mechanická, s použitím elektronickej prvej lamely, elektronická uzávierka
Rýchlosť: 30-1/8000 sek. (s krokom 1/2, 1/3), bulb
X-synchronizácia: 1/200 s
Hľadáčik: 1,27cm (0,5-palcový) OLED, 3 690 000 bodov, pokrytie pribl. 100%, zväčšenie 0,8x, bod oka 21mm
Korekcia dioptrií: -4 až +2
LCD displej: 8 cm (3,2-palcový), pribl. 2 100 000 bodov, pokrytie 100%
Vstavaný blesk: nie
Sériové snímanie: max. 14 sn./sek.
Live View: áno
Video: 4K, Full HD
WiFi: áno
Bluetooth: áno
GPS: nie
Pamäťová karta: 1x CFexpress alebo XQD + 1x Secure Digital (SD, SDHC, SDXC)
Batéria: nabíjateľná lítium-iónová batéria EN-EL15c. Možno použiť aj batériu EN-EL15b/EN-EL15a/EN-EL15, ale na jedno nabitie možno zhotoviť menej snímok a nabíjacím sieťovým zdrojom sa dajú nabíjať len batérie EN-EL15c a EN-EL15b.
Rozmery (Š x V x H): 134 x 100,5 x 69,5 mm
Hmotnosť (vrátane batérie a pamäťovej karty): pribl. 705 g
Odporúčané príslušenstvo pre Nikon Z6 II
Objektívy pre Nikon Z6 II
Špecifikácia Nikon Z6 II
| Výrobca | Nikon |
|---|---|
| Model | Nikon Z6 II |
| Druh fotoaparátu | Mirrorless |
| Formát | Full Frame |
| Počet pixelov | 24.5 megapixelov |
| Max. rozlíšenie | 6048 x 4024 |
| Druh senzora | CMOS |
| Uzávierka | 30 - 1/8000 sek., bulb |
| Meranie expozície | TTL pomocou obrazového snímača fotoaparátu |
| ISO | Auto, 100-51200 (rozšíriteľné na 50-204800) |
| Hľadáčik | elektronický, 3.69 mil. bodov |
| LCD displej | 3.2″, 2.1 mil. bodov |
| Vstavaný blesk | nie |
| Video | 4K, Full HD |
| Bajonet | Nikon Z |
| Pamäťová karta | 1x CFexpress alebo XQD + 1x Secure Digital (SD, SDHC, SDXC) |
| Batéria | EN-EL15c (alternatívne EN-EL15b, EN-EL15a, EN-EL15) |
| Hmotnosť | 705g |
| Rozmery | 134 × 100.5 × 69.5 mm |


















































































































