VŠETKY KATEGÓRIE

Hoya PROND EX 64 (ND 1.8) 58mm

  • Hoya PROND EX 64 (ND 1.8) 58mm
  • Výrobca: Hoya
  • Kód produktu: 11935
  • Dostupnosť: Vypredané
  • 40,90€ s DPHFILTRE: Čo sú ND filtre a na čo slúžia?

FILTRE: Čo sú ND filtre a na čo slúžia?

ND Filtre patria k základným typom fotografických filtrov. Skratka ND je odvodená z anglického označenia Neutral Density, čiže filter s neutrálnou hustotou, zrozumiteľnejšie neutrálny sivý filter. ND filter sa umiestňuje pred objektív a znižuje množstvo svetla ...


Pokračovať v čítaní ►

FILTRE: Označovanie ND filtrov

FILTRE: Označovanie ND filtrov

ND (z angl. Neutral Density) je sivý filter, ktorý znižuje množstvo svetla, ktoré sa dostane do objektívu. Fotografi a tvorcovia videa používajú ND filtre bežne a v rôznych situáciách. V zásade vtedy, keď sa potrebujú dostať na požadované clonové číslo alebo expozičný čas ...


Pokračovať v čítaní ►

Všetky články ►

Hoya PROND EX 64 (ND 1.8) 58mm

Tmavý neutrálny sivý filter ND64 znižuje jas scény o 6 expozičných stupňov.

Filter umožňuje predĺžiť expozičný čas pri vytváraní kreatívnych alebo dramatických záberov založených na pohybovej neostrosti a dlhých časoch snímania.
Znížením množstva svetla prechádzajúceho cez objektív pomáha v prípade potreby znížiť clonové číslo na dosiahnutie menšej hĺbky ostrosti.
Vo videoprodukcii umožňuje dosiahnuť požadovaný expozičný čas v závislosti od frekvencie snímania video záznamu.

Pri výrobe filtrov PROND EX používa Hoya najmodernejšie technológie, samozrejmosťou je použitie prvotriedneho optického skla.

Technológia ACCU-ND prispieva k neutrálnemu farebnému podaniu bez negatívneho vplyvu farebného posunu. Vďaka tejto technológii filter znižuje priepustnosť svetla nielen vo viditeľnej oblasti, ale aj v infračervenej časti spektra. To prospieva k farebne vyváženým výsledkom.


Špecifikácia: Hoya PROND EX 64 (ND 1.8) 58mm

Druh filtra ND
Denzita 1.8, ND64 (-6EV)
Priemer filtra 58mm