Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fish-Eye AE pre Nikon F
Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fish-Eye AE pre Nikon F
Ultra širokouhlý objektív typu rybie oko, určený pre fotoaparáty s veľkosťou senzora Full-Frame alebo APS-C.
Základné vlastnosti:
AS - optická konštrukcia s dvomi asférickými šošovkami
ED - tri šošovky s nízkou disperziou
NCS - antireflexná povrchová úprava Nano Coating System
AE - vstavaný čip, objektív komunikuje s fotoaparátom pri výmene informácií pre meranie svetla a umožňuje riadiť clonu priamo z tela fotoaparátu. Objektív pracuje v ktoromkoľvek z automatických režimov fotoaparátu.
Technické parametre:
Ohnisková vzdialenosť: 12mm
Svetelnosť: f/2.8
Max. clona: f/22
Počet lamiel clony: 7
Optická konštrukcia: 12 členov v 8 skupinách
Min. vzdialenosť: 20cm
Priemer filtrov: nemá filtrový závit
Zorný uhol: 180° (pre Full-Frame), 124.6° (pre APS-C)
Zaostrovanie: manual
Rozmery (max. priemer x dĺžka): 77.3 x 70.2 mm
Hmotnosť: 500g
Bajonet: Nikon F
Špecifikácia: Samyang 12mm f/2.8 ED AS NCS Fish-Eye AE pre Nikon F
| Ohnisková vzdialenosť | 12mm |
|---|---|
| Formát | Full Frame |
| Svetelnosť | f/2.8 |
| Max. clona | f/22 |
| Optická konštrukcia | 12 členov / 8 skupín |
| Počet lamiel clony | 7 |
| Min. vzdialenosť | 20cm |
| Priemer filtrov | nemá závit |
| Zaostrovanie | manual |
| Rozmery | 77.3 x 70.2 mm |
| Hmotnosť | 500g |
| Bajonet | Nikon F |

