VŠETKY KATEGÓRIE

Formatt-Hitech Firecrest 100mm držiak filtrov

  • Formatt-Hitech Firecrest 100mm držiak filtrov
Držiak filtrov Firecrest predstavuje prepracovaný systém pre uchytenie a prácu so zásuvnými filtrami veľkosti 100mm. Zhmotňuje všetky požiadavky profesionálnych fotografov pre bezproblémové používanie a kombinovanie filtrov - od polarizačných, cez prechodové, až po ultra tmavé ND filtre bez akýchkoľvek obmedzení.

Základ systému tvorí kvalitný držiak s dvomi slotmi pre zasúvanie hranatých 100mm filtrov. Držiak sa na objektív montuje pomocou adaptéra s 82mm závitom. V prípade objektívov s iným priemerom sú k dispozícii redukčné krúžky s príslušnou veľkosťou. Na dodaný adaptér je možné spredu naskrutkovať 82mm ultratenký polarizačný filter, ktorý je súčasťou balenia. Odpadá tak problém s uchytením pri súčasnom používaní polarizačného a hranatých filtrov. Navyše, dodaný polarizačný filter je možné spolu s adaptérom používať bez držiaka ako štandardný okrúhly polarizačný filter s priemerom 82mm. V prípade použitia polarizačného filtra spolu s držiakom je zabezpečené jeho pohodlné otáčanie pomocou ľahko prístupného rotačného kolieska na bočnej strane držiaka.

Držiak je vybavený revolučným systémom, ktorý zabraňuje vnikaniu parazitného svetla poza filter. Pomocou horného a dolného uzáveru z pevného plastického materiálu dôjde k dokonalému svetlotesnému uzatvoreniu akéhokoľvek štvorcového ND filtra z každej strany. V prípade použitia podlhovastého prechodového filtra stačí vymeniť plné koncovky za koncovky so štrbinovým otvorom.

Materiál: hliníková zliatina + kvalitné plasty
Kompatibilné filtre: všetky zásuvné filtre šírky 100mm (systémy LEE Filters 100mm, Formatt-Hitech 100mm, Firecrest 100mm,
Cokin Z-Pro, Ray Masters 100mm, Kood 100mm a ďalšie)

Balenie obsahuje:
1x  držiak filtrov Firecrest
1x  82mm adaptér
1x  špičkový cirkulárny polarizačný filter Firecrest 82mm s antireflexnými vrstvami
1x  sada koncových uzáverov (horný a dolný) proti vnikaniu parazitného svetla
2x  plné krytky pre použitie štvorcových ND filtrov
2x  krytky so štrbinovým otvorom pre použitie podlhovastých prechodových filtrov
1x  redukčný krúžok 67-82mm pre montáž na objektív so závitom 67mm
1x  redukčný krúžok 72-82mm pre montáž na objektív so závitom 72mm
1x  redukčný krúžok 77-82mm pre montáž na objektív so závitom 77mm
1x  polstrované púzdro

  • Výrobca: Formatt-Hitech
  • Kód produktu: 8418
  • Dostupnosť: Vypredané
  • 179,00€